Екс-заступник Генпрокурора Микола Голомша розповів про обставини вбивства журналіста Ігоря Александрова (ВІДЕО)

200 переглядів

Читач написав на сайт:

«Я побачив у донецькому регіоні сегмент пострадянської правоохоронної системи, яка переслідувала неугодних та розправлялася з ними … При цьому ще й цинічно рапортуючи про розкриття злочину, підставляла у такий спосіб інших людей. Саме так сталося із журналістом Ігорем Александровим. Його закатували битами, а «повісили» цей злочин на безхатченка Вередюка, - заявив заслужений юрист України Микола Голомша

Читач написав на сайт:

«Я побачив у донецькому регіоні сегмент пострадянської правоохоронної системи, яка переслідувала неугодних та розправлялася з ними … При цьому ще й цинічно рапортуючи про розкриття злочину, підставляла у такий спосіб інших людей. Саме так сталося із журналістом Ігорем Александровим. Його закатували битами, а «повісили» цей злочин на безхатченка Вередюка, - заявив заслужений юрист України Микола Голомша під час ефіру на «Радио Вести». - Але зловмисники прорахувались. Александров був високим на зріст, а Вередюк - маленьким, заслабким і апріорі не міг скоїти цього вбивства».

Заступника Генерального прокурора Голомшу у цій справі вразив «цинізм, коли правоохоронні органи привозили звинуваченого на місце скоєння злочину і розповідали йому усі обставини, демонстрували відео і показували обличчя … У фіналі - вбили і Вередюка. Міліціонер підлив йому отруту, яка призвела до серцевого нападу і смерті».

Також Микола Голомша зауважив, «справу про вбивство Вередюка я скеровував до суду. Але на стадії, коли оперативники відпрацьовували версію причетності до злочину діючого на той час начальника кримінальної міліції Київської області, призначеного на посаду з донецького регіону (саме він підливав отруту, за версією оперативно-слідчої групи), відбулась Помаранчева Революція і мене звільнили за підтримку демократії в Україні, - розповів М. Голомша. - У подальшому цю справу загальмували. Чому? Бо на той час ті керівники, які керували правоохоронними органами Донецької області, зокрема прокуратурою, стали заступниками генпрокурора, а потім генеральним прокурором України… Про об’єктивність під час завершення розслідування не було й мови».


Нагадаємо, 7 липня 2001 року було вбито донецького журналіста Ігоря Александрова.

Він помер від травм у лікарні після нападу у будівлі телекомпанії "ТОР" міста Слов‘янська, яку очолював. Напередодні він оприлюднив факти замовних убивства бізнесменів Донбасу і звинуватив правоохоронні органи та владу у зв‘язках із криміналітетом. Спочатку міліція та прокуратури відкидали будь-який зв‘язок із професійною діяльністю журналіста. Стверджували, що вбивцею є безхатченко із Краматорська Юрій Вередюк. Лише через п‘ять років після смерті І. Александрова Апеляційний суд Луганської області оголосив вирок членам організованого злочинного угруповання, на рахунку якого була низка зухвалих убивств, у тому числі – і Ігоря Александрова. Виконавці та організатори злочину отримали від 6 до 15 років позбавлення волі.

Торік у квітні відомий журналіст Володимир Бойко заявив, що замовниками вбивства донецького опозиційного журналіста Ігоря Александрова є Віктор Янукович і Віктор Пшонка. "З'явилася оперативна інформація, що замовником вбивства Александрова є Янукович і Пшонка, тодішній прокурор донецької області, а виконавцем співробітники міліції. Як пояснювали джерела, які були обізнані з фабулою цього злочина на нараді Пшонка поскаржився Януковичу, що журналіст Александров себе зухвало поводить і вже зняв декілька передач, де зачіпляє сина Пшонки - Артема. І послідувала фраза міліціонерам від Януковича: "Ви що, не можете йому рота заткнути?", - розповів Бойко.

3 грудня під час зустрічи із журналістами і політологами оф-рекордс, Президент України Петро Порошенко пообіцяв розглянути і підписати рішення комісії з державних нагород про присвоєння звання Героя України журналістові Ігорю Александрову.

Інші статті по темі:
Читають зараз: 1
(0)
Коментарі
img

Найчастіше коментують

Найчастіше читають